Peoplesoft wprowadza nową wersję systemu CRM

Nową wersję systemu CRM rozszerzono m.in. o funkcje zaprojektowane przez specjalistów z przejętej prawie przed dwoma laty firmy Vantive Enterprise. Najważniejszą nowością jest wykorzystanie rozwiązań internetowych.

Nową wersję systemu CRM rozszerzono m.in. o funkcje zaprojektowane przez specjalistów z przejętej prawie przed dwoma laty firmy Vantive Enterprise. Najważniejszą nowością jest wykorzystanie rozwiązań internetowych.

"Niepowodzenie większości wdrożeń CRM wynika z faktu, że ludzie, dla których projektowano system, nie chcą i nie umieją z niego korzystać. My oferujemy klientom pierwsze, w pełni skalowalne rozwiązanie, dostępne z poziomu przeglądarki" - przekonuje Craig Conway, prezes PeopleSoft. Wraz z premierą nowej wersji koncern zmienił także politykę cenową. Cena systemu CRM, podobnie jak i innych pakietów PeopleSoft, będzie uzależniona od wielkości przychodów firmy, a nie liczby jego użytkowników.

Powszechny dostęp

Pakiet PeopleSoft 8 zawiera sześć, napisanych w Javie, aplikacji wspomagających marketing, sprzedaż i serwis, a także serwer WWW, pozwalający na tworzenie portali korporacyjnych, umożliwiających pracownikom, klientom, partnerom i dostawcom równoczesny wgląd we wszystkie dane firmy. System wyposażono również w nowe narzędzia analityczne, umożliwiające jednoczesne tworzenie raportów przez grupę rozproszonych geograficznie analityków.

Natomiast zastosowanie technologii XML ułatwiło użytkownikom systemu dostęp do danych zapisanych w innych aplikacjach, zintegrowanych z systemem CRM. Jednak zdaniem analityków - którzy mieli już okazję przetestować nowy produkt - posiada on kilka wad. Przede wszystkim ma zbyt mało funkcji wspomagających pracę personelu sprzedaży i telefonicznych centrów obsługi klienta.

Więcej uwagi dla Starego Kontynentu

PeopleSoft CRM 8 będzie dostępny w wersjach dla baz danych MS SQL, DB/2 i Oracle. Zostanie wdrożony przez światowych partnerów PeopleSoft - KPMG, Deloitte Consulting, PricewaterhouseCoopers oraz Cap Gemini Ernst & Young. "Prawdopodobnie kolejnymi partnerami wdrożeniowymi zostanie IBM, który wraz z Compaq Computer jest naszym partnerem technologicznym, a także Accenture" - zapowiada Guy Dubois, jeden z wiceprezesów PeopleSoft.

Przedstawiciele firmy liczą na to, że nowy produkt umocni pozycję PeopleSoft jako drugiego pod względem wielkości dostawcy systemów CRM. Zapowiadają również większe zainteresowanie rynkami europejskimi. Zapewne zwiększeniu sprzedaży na Starym Kontynencie przysłuży się także udostępnienie narzędzi do migracji dla użytkowników systemu firmy Vantive Enterprise, która miała rozbudowaną sieć sprzedaży w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200