PeopleSoft oraz IBM zainwestują razem miliard USD

Konferencja Connect 2004 podczas której zarząd PeopleSoft spotyka się z partnerami i klientami upływa w cieniu niedawnej decyzji sądu, która pozwala Oracle kontynuować wrogie przejęcie rywala. PS nie zamierza składać broni - ogłosił właśnie partnerstwo z IBM.

Porozumienie zakłada, że PeopleSoft przeprowadzi standaryzację swoich aplikacji, która zapewni lepszą współpracę z platformę middleware IBM i odpowiednimi narzędzami dla programistów. PeopleSoft zajmie sie ponadto dystrybucją WebSphere poprzez swoje kanały sprzedaży. Firmy opracują zestaw rozwiązań branżowych dla bankowości, ubezpieczeń i telekomunikacji. PeopleSoft i IBM zapowiedziały ponadto, że stworzą "centrum zgodności operacyjnej procesów biznesowych", w którym klienci i partnerzy będą mogli testować zgodność aplikacji w środowiskach produkcyjnych.

Ponadto PeopleSoft podczas Connect 2004 zaprezentował nową inicjatywę, która w nadziei zarządu pozytywnie wpłynie na sprzedaż spółki m.in. zniżki oraz niedopłatną pomoc i aktualizacje oprogramowania do nowych wersji. Przypomnijmy, producent aplikacji ERP zamknął II kw. 2004 poniżej wcześniejszych prognoz, które zakładały spadek przychodów w okresie kwiecień-czerwiec. Sprzedaż PS w podsumowanym okresie obniżyła się do 647,3 mln USD, wobec prognozowanych przychodów rzędu 655-665 mln USD. Zysk netto spółki spadł o 70 proc. do 11 mln USD, w porównaniu do ubiegłorocznych 36,5 mln USD.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200