Pentium M dla telekomunikacji

Intel wprowadził do oferty procesor Pentium M, przeznaczony do ultra gęstych, modułowych urządzeń telekomunikacyjnych. Nowy procesor, wyposażony w zaawansowane funkcje zarządzania poborem mocy, charakteryzuje wysoka wydajność i niskie zużycie energii.

Intel Pentium M został wyposażony w mechanizmy i funkcje, które w połączeniu z niewielkim zużyciem energii - a więc i małą emisją ciepła - umożliwiają uzyskanie wysokiej wydajności w środowiskach o bardzo dużej gęstości upakowania elementów (np. w średniej wielkości serwerach telekomunikacyjnych zbudowanych z modułów blade). Technologia Enhanced Intel SpeedStep umożliwia procesorowi pracę w trybach o obniżonym poborze mocy. Mechanizm ten jest szczególnie użyteczny na przykład w serwerach obsługujących centra obsługi klientów, w których liczba połączeń zmniejsza się znacznie w godzinach nocnych i spada zapotrzebowanie aplikacji na moc przetwarzania.

Procesory Intel Pentium M są obecnie dostępne w dwóch wersjach: z zegarem 1,6 GHz oraz w wersji niskonapięciowej z zegarem 1,1 GHz.

Zobacz również:

  • Układ Apple M4 wydajniejszy od M3 z MacBooka Air 2024
  • Najnowsze badanie dotyczące AI: praca będzie, ale będzie jej mniej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200