Pentium III i puste półki

Przedstawiciele Intela przyznali, że firma nie jest w stanie sprostać popytowi na procesory Pentium III nowej generacji wytwarzane w technologii 0,18 µm.

Przedstawiciele Intela przyznali, że firma nie jest w stanie sprostać popytowi na procesory Pentium III nowej generacji wytwarzane w technologii 0,18 &##181;m.

Problemy z podażą dotyczą przede wszystkim najsilniejszych wersji układów 733 MHz dla PC oraz 500 MHz dla notebooków. Przyczyny braków nie są do końca jasne. Pat Gelsinger, wiceprezes Intela, tłumaczy, że taka sytuacja występuje wówczas, gdy wprowadzane są istotne zmiany w układach. "Nowy proces technologii 0,18 ľm musi jeszcze dojrzeć" - mówi P. Gelsinger. Firma zaprzecza, jakoby wystąpiły problemy przy uruchamianiu masowej produkcji, tłumacząc sytuację nieoczekiwanym wzrostem popytu na Pentium III. Trudności dotyczą tylko nowych składanych obecnie zamówień. Niemniej kłopoty Intela niepokoją producentów komputerów. Jak przyznał przedstawiciel znanego producenta notebooków, jego firma już dawno zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych modeli komputerów i dotąd nie udało się jej wywiązać z obietnicy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200