Pentium III 1,13 GHz dopiero w II kwartale przyszłego roku

Pentium III o taktowane zegarem o częstotliwości 1,13 GHz pojawi się na rynku dopiero w II kwartale przyszłego roku. Intel podał, że przyczyną opóźnienia jest usterka techniczna jaką wykryto w tym pro...

Pentium III o taktowane zegarem o częstotliwości 1,13 GHz pojawi się na rynku dopiero w II kwartale przyszłego roku. Intel podał, że przyczyną opóźnienia jest usterka techniczna jaką wykryto w tym procesorze sierpniu tego roku. Wcześniej przewidywano, że odkładana premiera przesunięta zostanie na bieżący miesiąc.

Opóźnienie nie oznacza jednak, że użytkownicy zainteresowani szybszą jednostką będą musieli czekać aż pół roku. Przedstawiciele Intela zapowiadają bowiem, że jeszcze w tym roku w sprzedaży pojawi się Pentium 4 z zegarem 1,4 GHz.

Decyzja o przesunięciu premiery najszybszej jednostki z rodziny Pentium III podyktowana została dwoma czynnikami. Po pierwsze Intel chce mieć pewność, że będzie w stanie zaspokoić duże zapotrzebowanie rynkowe, a po drugie firma zamierza przygotować procesor w innej obudowie, ułatwiającej producentom jego zastosowanie. Ponadto przedstawiciele Intela przyznają, że na odłożenie w czasie premiery najszybszego Pentium III miała też wpływ zbliżająca się premiera Pentium 4.

***

Intel odwołuje premierę procesora Timna, zapowiada Pentium 4

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200