Pecety z systemem Windows 7 odchodzą do historii

Za kilka dni będziemy świadkami końca pewnej epoki. Z dniem 1-go listopada firmy wytwarzające komputery PC przestaną preinstalować Windows 7 w sprzęcie klasy konsumenckiej. W ostatnim dniu października wygasają bowiem wszystkie licencje na ten system, jakie Microsoft udzielił producentom.

Można więc powiedzieć, że król umarł (czytaj Windows 7), dlatego niech żyje kolejny król (czytaj Windows 8.1). Choć warto zauważyć, że pecety z systemem Windows 7 Professional, kierowane na rynek korporacyjny, będą dalej produkowane.

To ważna data, gdyż do tej pory ci wszyscy użytkownicy (zarówno indywidualni, jak i biznesowi), którym nie odpowiadał Windows 8, mogli zawsze kupić komputer z preinstalowanym systemem Windows 7. Za kilka dni wybór taki przestanie być możliwy i prawie wszyscy kupujący nowy sprzęt będą zmuszeni do przejścia na Windows 8. No chyba, że zdecydują się poczekać na Windows 10. Microsoft wiedział, że użytkownicy staną wkrótce przed takim wyborem i chyba nie bez powodu zdecydował się zaprezentować kilka tygodni temu ten nowy system, wiedząc iż może to zachęcić użytkowników do jego zakupu.

Zobacz również:

  • Nearby Sharing od Google - wygodny sposób na przesyłanie plików

Na razie firma nie ujawniła, kiedy podobny los spotka Windows 7 Professional. Można się tylko domyślać, że informacja taka pojawi się w chwili oficjalnej premiery systemu Windows 10.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200