Pecety o wielkości pendrive'a staną się wreszcie popularne jak Chromebooki

Komputer nie mieć już formy ogromnego, szarego pudła. W ofercie Intela znalazły się jednostki komputerowe wielkości pendrive'a, w których można znaleźć procesory z rodziny Core M. Jak na razie to nadal ciekawostka, ale w przyszłości takie urządzenia mogą zyskać dużą popularność.

Intel wprowadził w zeszłym roku do swojej oferty komputery, które kształtem i rozmiarami przypominają pendrive'y napędzane przez procesory Intel Core. Takie urządzenie można podpiąć do portu HDMI w telewizorze lub monitorze, a peryferia można podłączyć do niego bezprzewodowo.

Komputery Intela pozwalają uruchomić na ekranie, do którego zostały podłączone, pełną wersję systemu Windows 10. Dzięki temu można korzystać na nich nie tylko z pełnoprawnej przeglądarki internetowej, ale też oprogramowania takiego jak pakiet Microsoft Office.

Zobacz również:

  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
  • PCIe 6.0 oraz 7.0 opóźnione

Jeszcze przed debiutem minikomputerów od Intela pojawiły się na rynku podobne urządzenia, które działały pod kontrolą Androida i Chrome OS. Jak na razie komputery tej wielkości są jednak ciekawostką, ale wedle danych ABI Research już za 5 lat, czyli w 2021 roku, dostawcy tego typu sprzętów uplasują się na poziomie 5 mln sztuk.

Pecety o wielkości pendrive'a staną się wreszcie popularne jak Chromebooki

Komputer wielkości pendrive'a

Jeśli przewidywania ABI Research się potwierdzą, to komputery w kształcie pendrive'a będą zdobywać rynek w podobnym tempie, co Chromebooki od Google'a. Laptopy produkcji różnych wiodących producentów na rynku PC z systemem Chrome OS zadebiutowały 4 lata temu i nie spotkały się z początku z ciepłym przyjęciem. W 2015 roku rynek ten urósł do 5,7 mln sztuk sprzedanych w pierwszych trzech kwartałach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200