Patronat Klubu CIO: BAKCYL’2019, seminarium o budowie zaawansowanych kompetencji cyfrowych

Już 12 grudnia br. odbędzie się kolejne seminarium prof. Andrzeja Sobczaka: BAKCYL’2019. Andrzej Sobczak, Kierownik Zakładu Zarządzania IT na SGH i pomysłodawca wydarzenia wyjaśnia tytułowy akronim: „Budowa zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród pracowników działów biznesowych – wyzwania i dobre praktyki”. Jednocześnie jest to jak podkreśla pomysłodawca seminarium odniesienie do idei „zarażenia” ideą cyfryzacji grona z departamentów biznesowych średnich i dużych przedsiębiorstw.

FOTO: Adrian Gracyk / wikipedia

Jak przedstawia się stan cyfrowych kompetencji pracowników w Polsce?

Zgodnie z wynikami badań: 2-5 lat – to obecny „okres przydatności rynkowej” kompetencji pracowników (później, na skutek postępu technologicznego tracą one walor aktualności). Jednocześnie tylko 4% dorosłych Polaków podnosi w sposób systematyczny swoje kompetencje. Z drugiej strony 71% czynności związanych z przetwarzaniem danych w Polsce może zostać zautomatyzowanych. Oznacza to, że powoli zacznie dawać o sobie problem tzw. bezrobocia technologicznego.

Oznacza to jedno – konieczne jest wypracowanie skutecznych mechanizmów rozwoju pracowników – w szczególności podnoszenia ich kompetencji cyfrowych.

Myśl ta zostanie rozwinięta podczas seminarium BAKCYL’2019, które odbędzie się 12 grudnia w Warszawie na terenie kampusu SGH. Jak mówi prof. Andrzej Sobczak, Kierownik Zakładu Zarządzania IT na SGH i pomysłodawca wydarzenia słowo BAKCYL ma dwa znaczenia. Z jednej strony jest to akronim od pełnej nazw seminarium – tj.: „Budowa zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród pracowników działów biznesowych – wyzwania i dobre praktyki”. Jednocześnie zauważa on, że w ten sposób nawiązujemy do „zarażenia” ideą cyfryzacji szerokiego grona ludzi wywodzących się z departamentów biznesowych średnich i dużych przedsiębiorstw.

Zobacz również:

  • W pierwszych 8 regionach wybrano już laptopy dla czwartoklasistów

Dlatego podczas seminarium przedstawione będą – w formie rozszerzonych case study - aspekty organizacyjne, kulturowe i narzędziowe budowy zaawansowanych kompetencji cyfrowych (takich jak robotyzacja procesów biznesowych, analityka danych, sztuczna inteligencja).

Wśród prelegentów konferencji znajdują się m.in. przedstawiciele takich firm jak: Millenium Bank, Bank Pocztowy, PKO Leasing, ING Bank Śląski, Discovery, Volvo, Schneider Electric.

Seminarium powinno zainteresować przede wszystkim menadżerów odpowiedzialnych za cyfrową transformację (automatyzację / analitykę danych / sztuczną inteligencję), działów zajmujących się rozwojem pracowników oraz departamentów HR.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie https://bakcyl2019.pl.

Patronem merytorycznym seminarium został Fundacja „Digital Poland”. Patronat medialny objął Computerworld, Klub CIO oraz portal SztucznaInteligencja.pl.

Uzupełnieniem seminarium jest niekomercyjna inicjatywa edukacyjna cyfroweDNA.pl. Skierowana jest ona do pracowników działów biznesowych średnich i dużych przedsiębiorstw. Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o sektor / branżę. Ważna jest chęć rozwoju swoich kompetencji, aby podążać za wymogami zmieniającego się rynku. Udział w inicjatywie cyfroweDNA pozwala na: doskonalenie zachowań / sposobu myślenia – zgodnie z wymaganiami coraz bardziej scyfryzowanego biznesu, jak również pozyskanie nowych umiejętności twardych z takich obszarów jak: robotyzacja procesów biznesowych (Robotic Process Automation), analityka danych oraz wdrażanie innowacji cyfrowych.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na https://cyfroweDNA.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200