Patch, który przeszkadza

Microsoft potwierdził, że udostępnione niedawno uaktualnienie do systemu Windows NT 4.0 zawierało błąd, który może poważnie utrudnić pracę na maszynach, na których owo uaktualnienie zainstalowano.

Ów feralny patch udostępniony został 23 lipca - wedle intencji Microsoftu, miał on usuwać pewien błąd w systemie zarządzania plikami Windows NT 4.0. Błąd ów sprawiał, że system był podatny na atak DOS (Denial of Service). Patch co prawda usuwa ten problem, ale za to powoduje inny - zakłóca on pracę mechanizmu Routing and Remote Access Service (RRAS umożliwia zdalne logowanie się do systemu).

Microsoft poinformował już firmy korzystające z Windows NT 4.0 o wykryciu problemu i zapewnił, że trwają prace nad jego usunięciem. Kolejny patch powinien zostać udostępniony w najbliższych dniach.

Zobacz również:

  • Apple celowo zaniedbuje starsze wersje macOS. Brak poprawek dla luk zero-day
  • Styczeń 2023 roku był miesiącem ważnych aktualizacji

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy tego typu problem Microsoftu - w kwietniu okazało się, że jedno z uaktualnień do systemu Windows XP powodowało poważne obniżenie wydajności komputerów, na których je zainstalowano.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200