PartitionMagic 7.0 już na rynku

Na rynek trafiła najnowsza wersja programu do partycjonowania dysków twardych PartitionMagic 7.0.

Korporacja PowerQuest wprowadziła na rynek najnowszą wersję programu PartitionMagic 7.0. Jest to program do tworzenia, przesuwania, zmiany wielkości, rozdzielania, usuwania i łączenia partycji na twardym dysku bez naruszenia danych. Produkt spełnia wymogi Designed for Windows Logo Program.

Użytkownicy oprogramowania mogą tworzyć wiele partycji na dyskach twardych o wielkości do 80 GB, uruchamiać różne systemy operacyjne oraz organizować dane tak, aby nie były narażone na uszkodzenia. PartitionMagic 7.0 pomaga tworzyć oraz manipulować partycjami, na których mogą rezydować różne systemy operacyjne. Jest to możliwe dzięki technologii BootMagic, pozwalającej użytkownikowi na przełączanie się z jednego systemu operacyjnego na drugi bez problemów z kompatybilnością.

Zobacz również:

  • Seagate prezentuje nową technologię, która odzyskuje dane z uszkodzonych dysków twardych
  • To badanie pomoże nam podjąć decyzję, jakie dyski powinna zawierać nasza pamięć masowa

Nowe funkcje:

Aplikacja pozwala łączyć partycje NTFS na platformach Windows NT 4.0, Windows 2000 oraz Windows XP. Eliminuje to potrzebę kopiowania danych na inną partycję przed utworzeniem, przesunięciem czy zmianą wielkości partycji. Łączenie partycji NTFS wymaga, aby obie partycje miały tę samą wersję NTFS i tę samą wielkość klastrów. Nowością w PartitionMagic 7.0 jest wsparcie dla dysków USB, co pozwala użytkownikom zarządzać zewnętrznymi dyskami USB. Podczas rozdzielania partycji użytkownik może przenosić tylko niektóre podfoldery i pliki do nowej partycji i nie jest konieczne - jak było do tej pory - przerzucanie do niej całego drzewa katalogów.

PartitionMagic 7.0 wprowadza nową metodę analizowania dysku systemowego przy starcie systemu obniżającą ilość pamięci niezbędną do zapamiętania informacji o dysku, a tym samym przyspiesza proces uruchamiania aplikacji.

Wersja profesjonalna, PartitionMagic Pro 7.0, zawiera możliwość pisania skryptów, które pozwalają zaawansowanym użytkownikom na automatyzację procesu partycjonowania. Posiada również możliwości zdalnego zarządzania.

PartitionMagic 7.0 będzie dostępny pod koniec sierpnia u dealerów lub u autoryzowanego dystrybutora oprogramowania PowerQuest w Polsce – Softpoint Sp. z o.o

Wersja PartitionMagic Pro 7.0 będzie dostępna poprzez sieć sprzedawców korporacyjnych oraz integratorów systemowych.

Cena PartitionMagic Pro 7.0 zależeć będzie od ilości zakupionych licencji.

Więcej o programie licencyjnym PowerQuest można znaleźć pod adresem http://www.powerquest.com/licensing

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200