Panda dla średnich i dużych

Pod koniec kwietnia firma wprowadzi na rynek nowy pakiet zabezpieczający sieci korporacyjne Panda Antivirus Enterprise Suite. Rozwiązanie opiera się na zestawie aplikacji klienckich zarządzanych przez centralny moduł administracyjny.

Pod koniec kwietnia Panda Software wprowadzi na rynek oprogramowanie Panda Antivirus Enterprise Suite. Pakiet służy do antywirusowej ochrony sieci korporacyjnych. Rozwiązanie Pandy opiera się na zestawie aplikacji klienckich zarządzanych centralnie przez moduł administracyjny. Pakiet składa się z sześciu modułów przeznaczonych do stacji roboczych, serwerów plików, serwerów pocztowych Exchange i Domino oraz skanerów współpracujących z i większością aplikacji typu firewall. Uaktualnienia „szczepionek” pobierane są z Internetu centralnie i instalowane na poszczególnych stacjach poprzez sieć lokalną. W ramach licencji Panda oferuje klientom także całodobowe wsparcie techniczne. Jak utrzymuje producent, nowatorskim rozwiązaniem jest funkcja SmartClean, automatycznie usuwająca dokonane przez wirusa zmiany w rejestrach systemu i plikach systemowych.

Panda Software udostępniła do bezpłatnego pobrania także wersję beta oprogramowania Antivirus Platinum 7. Aplikacja, podobnie jak pakiet korporacyjny, działa z wykorzystaniem nowego mechanizmu skanującego, wykrywającego wirusy, konie trojańskie, kontrolki Acive X. Dzięki funkcji analizy heurystycznej aplikacja wykrywa również nieznane wirusy skryptowe, plikowe i makra. Platinum 7 zabezpiecza synchronizację danych między komputerami stacjonarnym a palmtopami. Wszyscy testujący będą mogli zakupić pełną wersję oprogramowania z 60-proc. zniżką i pełnym rocznym abonamentem na uaktualnienia.

Zobacz również: