Panasonic po polsku

Koncern zapowiada lokalizację wszystkich produktów.

Koncern zapowiada lokalizację wszystkich produktów.

Panasonic rozszerza zakres sprzedawanych w Polsce produktów o multimedialne LCD oraz fotograficzne. Firma wprowadza także na polski rynek nowe modele monitorów, telefonów GSM, central telefonicznych, kopiarek i telefaksów.

Prezentacja nowych produktów odbyła się podczas spotkania zorganizowanego w 5 rocznicę rozpoczęcia sprzedaży w Polsce wyrobów Panasonic. Dyrektor polskiego przedstawicielstwa japońskiego koncernu Tadeusz Woronowicz zapowiedział, że Panasonic podjął decyzję o lokalizacji wszystkich produktów wprowadzanych na rynek krajowy.

Wśród prezentowanych nowości znalazły się m.in. monitory 17” - już dostępny PanaFlat PF70, wykorzystujący nową technologię budowy lamp kineskopowych o superpłaskich ekranach, umożliwiających szczególnie wierne odwzorowanie geometrii obrazów, oraz profesjonalny model PanaSync/Pro P70 o maksymalnej rozdzielczości 1600 x 1200 pkt. (przy częstotliwości odświeżania 75 Hz), który ma się pojawić na rynku w listopadzie br.

Natomiast na przyszły rok zapowiadane jest wprowadzenie kilku nowych modeli małych cyfrowych central telefonicznych ISDN oraz centrali typu DECT, umożliwiającej tworzenie systemu bezprzewodowej łączności w dużych firmach lub na terenach wiejskich. Jak powiedział Tadeusz Woronowicz, ostatnio można zauważyć w Polsce stabilizację popytu na telefoniczne systemy analogowe, a wyraźny wzrost sprzedaży central i telefonów cyfrowych.

Zupełną nowością w ofercie Panasonica są natomiast multimedialne projektory LCD o rozdzielczości SVGA oferujące wysoką równomierność oświetlenia ekranu oraz opatentowane funkcje dopasowujące rozdzielczość obrazów do możliwości projektora (rozszerzanie obrazów VGA lub kompresja XVGA).

Po raz pierwszy firma wprowadza do sprzedaży w Polsce dwa modele cyfrowych aparatów fotograficznych: NV-DCF1 oraz KXL-600A, oba o rozdzielczości 640 x 480 pkt. NV-DCF1 umożliwia wykonywanie zdjęć z bliskiej odległości (3 cm) i jest wyposażony w wyświetlacz LCD. Natomiast model KXL-600A waży tylko 160 g, pozwala na przechowanie 96 zdjęć o rozdzielczości 320 x 240 pkt. i jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowań popularnych.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200