Pamięci masowe dla Raspberry Pi

Western Digital wprowadził do oferty trzy dyski przeznaczone dla Raspberry Pi. Każdy zestaw składa się z właściwego dysku, okablowania (rozgałęziacz USB) oraz karty microSD z nagranym na nią oprogramowaniem New Out of Box Software OS (instalator).

Użytkownik może pobrać i zainstalować Raspbian PIXEL (firmowy program zarządzający dyskiem) bezpośrednio z karty, bez konieczności łączenia się z internetem. Każdy zestaw WD PiDrive Foundation Edition zawiera od razu tzw. Project Spaces. Są to niezależne partycje Raspbian Lite, które pozwalają użytkownikowi skonfigurować na jednym dysku WD PiDrive Foundation Edition pięć autonomicznych przestrzeni roboczych.

Dysk jest dostępny w trzech wersjach o różnych pojemnościach: może to być HDD o pojemności 375 GB, HDD o pojemności 250 GB lub SSD o pojemności 64 GB. Do dwóch pierwszych zestawów (zawierających HDD) producent dołącza kable PiDrive, za pośrednictwem których dysk pobiera zasilanie.

Zobacz również:

  • Nowe dyski twarde WD oferują rekordowe pojemności
  • Dyski PCIe 5.0 mogą wymusić stosowanie nowego rozmiaru M.2

Sugerowane przez producenta ceny rozwiązania, to 37,49 USD (HDD o pojemności 375 GB), 28,99 (HDD o pojemności 250 GB) i 18,99 USD (SSD o pojemności 64 GB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200