Pamiątki po Beatlesach będzie można kupić w postaci tokenów NFT

Julian Lennon (syn Johna Lennona) zamieścił na Twitterze wpis, w którym zapowiada, że wiele cennych pamiątek po Beatlesach (w tym odręczną notatka napisana przez Paula McCartneya i czarna peleryna należąca do Johna Lennona) zostanie wkrótce sprzedanych. Jednak nie jako fizyczne przedmioty, ale takie które przyjęły wcześniej postać cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i będą oferowane jako unikalne tokeny NFT (Non-Fungible Token).

Źródło: Twitter

Część dochodów z aukcji (której nadano rymowaną nazwę „Lennon Connection: The NFT Collection”) zostanie przekazana na rzecz The White Feather Foundation, grupy promującej ochronę środowiska. Na aukcji pojawi się sześć ekskluzywnych tokenów NFT oferowanych jako audiowizualne przedmioty kolekcjonerskie. Tokenom towarzyszyć będą wpisy sporządzone osobiście przez Juliana Lennona, który będzie dalej właścicielem wszystkich fizycznych sprzedawanych przedmiotów.

Ceny licytacji zaczynają się od 4000 USD za wirtualną kopię gitary (którą John Lennon podarował synowi), do 30 tys. USD za notatkę „Hey Jude” (którą McCartney napisał dla Juliana Lennona). Aukcja internetowa odbędzie się 7 lutego, ale licytacja i rejestracja rozpoczęły się z początkiem tego tygodnia.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Czy kryptowaluty znikną?

Kolekcja będzie dostępna na YellowHeart (jeden z wiodących rynków NFT) i jest organizowana we współpracy z domem aukcyjnym Julian's Auctions. Komentując inicjatywę Julian Lennon powiedział, „Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że żyję w czasach, w których innowacje technologiczne pozwalają mi dzielić się tak osobistymi fragmentami historii mojej rodziny”.

Na koniec warto przypomnieć, że w przeszłości pamiątki po zespole The Beatles osiągały bardzo wysokie ceny rynkowe, np. gitara akustyczna Johna Lennona została sprzedana za 2,4 mln USD. Być może w przyszłości również jej właściciel zdecyduje się sprzedać ją, oczywiście jako token NFT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200