Palm kupuje BeOS

Koncern przejmie producenta systemu operacyjnego BeOS, który swego czasu miał stać się realną alternatywą dla Windows. Wartość transakcji wyniesie 11 mln USD. Przejęcie firmy Be jest kolejnym krokiem w celu przyspieszenia prac nad zwiększeniem atrakcyjność systemu PalmOS i oferowanych dla niego aplikacji.

Firma Palm zapłaci ponad 11 mln USD za przejęcie Be Inc. - producenta darmowego systemu operacyjnego BeOS, który swego czasu miał stać się realną alternatywą dla Windows. Palm zatrudni 50 inżynierów pracujących dotychczas w Be, zaś prezes tej ostatniej, Jean-Louis Gassee, zostanie tymczasowym doradcą koncernu. Firma liczy, że przejęcie technologii opracowanej przez Be umożliwi przyspieszenie prac nad zwiększeniem atrakcyjność systemu PalmOS i oferowanych dla niego aplikacji.

W ostatnim czasie Palm był krytykowany głównie za zbyt małą innowacyjność oraz zastój w rozwoju linii produktowych. Czynniki te przełożyły się na wyniki sprzedaży firmy, która w ostatnim czasie traci dominującą pozycję na rynku PDA, m.in. na rzecz Compaqa.

Zobacz również:


TOP 200