Palm już podzielony

Firma dokonała zapowiadanego w lipcu ub.r. podziału spółki na dwa odrębne podmioty. Jedna spółka zajmować będzie się rozwojem systemu operacyjnego PalmOS, druga kontynuować będzie produkcję urządzeń PDA.

Pod koniec lipca ub.r. Palm poinformował o planach podziału koncernu na dwie oddzielne spółki, co było bezpośrednio związane z redukcją kosztów działalności. Obecnie podział firmy zakończył się i na rynku będą funkcjonować dwie spółki. Jedna z nich ma się zajmować rozwojem oprogramowania, druga natomiast produkcją popularnych palmtopów.

Oddział zajmujący się licencjonowaniem i produkcją PalmOS oraz aplikacji dla tego systemu będzie funkcjonował pod nazwą Platform Solution Group. Obecnie istnieje ponad 13 tys. aplikacji współpracujących z PalmOS. Przedstawiciele spółki poinformowali, że liczba urządzeń (m.in. takich firm, jak Palm, Handspring, HandEra i Sony) na całym świecie wykorzystujących system operacyjny Palma przekroczyła 20 mln. Według danych firmy, w Stanach Zjednoczonych 82% wszystkich używanych komputerów naręcznych pracuje z wykorzystaniem tego systemu.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200