Pakiety hostingowe 1&1 oraz serwery do wynajęcia

Firma 1&1 rozszerzyła swoją ofertę na polskim rynku o nowe pakiety hostingowe dla firm i użytkowników indywidualnych oraz możliwość skorzystania z usług wynajmu zdalnych serwerów fizycznych oraz wirtualnych.

W skład nowych pakietów wchodzą 50-200 GB pamięci masowej, 100-1000 kont pocztowych, 20-100 baz danych MySQL oraz oprogramowanie do tworzenia stron internetowych. Transfer danych jest nieograniczony, a w cenę wliczona jest jedna lub więcej domen .PL. 1&1 oferuje też domeny najwyższego poziomu za 9,90 zł przez pierwszy rok. Cena ta dotyczy domen .pl, .eu, .com, .net, .org, .info oraz .biz.

Firma wprowadziła też pakiet 1&1 MailXChange - oferowane w formie usługi rozwiązanie komunikacyjne z funkcjami do obsługi pracy grupowej. Umożliwia zarządzanie kontami e-mail, dokumentami, danymi kontaktowymi, a także kalendarzami i zadaniami. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do danych z dowolnej przeglądarki, programu Microsoft Outlook lub smartfonu. Zależnie od liczby użytkowników konto MailXchange kosztuje 20-40 zł miesięcznie.

Zobacz również:

  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce
  • Serwisy streamingowe na celowniku cyberprzestępców
  • Edge computing: 5 potencjalnych pułapek

Serwery dedykowane (fizyczne) w ofercie 1&1 kosztują, zależnie od wydajności, 200 do 1200 zł miesięcznie. 1&1 jest też pierwszym w Polsce usługodawcą, który wprowadził możliwość wynajęcia serwerów wirtualnych działających w środowisku chmurowym - Dynamic Cloud Server wykorzystującym platformę Xen i procesory AMD 2 GHz. Umożliwiają one dostosowywanie parametrów do potrzeb użytkownika przez wybór 1-4 rdzeni CPU, 1-15 GB RAM oraz 100-800 GB przestrzeni dyskowej. Ceny zaczynają się od 100 zł miesięcznie (1 rdzeń CPU, 1 GB RAM i 100 GB pamięci masowej). Kolejne rdzenie, zwiększenie RAM lub 100 GB pamięci kosztują po ok. 20 zł miesięcznie, a minimalny okres wynajmu to 3 miesiące.

Standardowym wyposażeniem serwerów jest oprogramowanie do ich zdalnego monitorowania i zarządzania Parallels Plesk. Serwery są dostępne w wersjach Linux i Windows, a 1&1 nie stawia żadnych ograniczeń na wielkość transferu danych. Standardowym elementem pakietów jest jedna nazwa domeny, adres IP i do 3000 kont e-mail.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200