Pakiet Microsoft 365 otrzymał nową aplikację do edycji video

Subskrybenci Microsoft 365 mogą korzystać z nowego edytora materiałów wideo.

Microsoft zdecydował się na udostępnienie nowej aplikacji do edycji materiałów wideo dla subskrybentów usługi Microsoft 365 (dawniej Office 365).

Microsoft Clipchamp
Źródło: microsoft.com

Microsoft Clipchamp

Źródło: microsoft.com

Wraz z premierą Windowsa 11 w październiku 2021 roku z systemem operacyjnym zintegrowano nową aplikację do obróbki video - Clipchamp. Domyślnie za darmo można skorzystać z podstawowych funkcji. Odblokowanie wszystkich możliwości aplikacji wymaga dokonania odpowiedniej opłaty.

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Microsoft zdecydował się udostępnić zaawansowane funkcje aplikacji Clipchamp dla wszystkich subskrybentów Microsoft 365. Funkcja trafiła zarówno na konta indywidualne, jak i te tworzone przez organizacje.

Gigant z Redmond ogłosił, że Clipchamp jest aktualnie częścią subskrypcji Microsoft 365, która składa się głównie z pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office oraz usługi przechowywania danych w chmurze - OneDrive.

Wszyscy subskrybenci Microsoft 365 otrzymali dostęp do funkcji Clipchamp zgromadzonych w pakiecie Essentials, który normalnie kosztuje 11,99 dolarów za miesiąc lub 10 dolarów za miesiąc przy rozliczaniu rocznym.

Płatna wersja dodaje więcej filtrów, opcji audio, funkcję tworzenia kopii zapasowej oraz odblokowuje wszystkie funkcje zaszyte w oprogramowaniu.

Clipchamp w zamyśle firmy Microsoft ma zastąpić popularne kilkanaście lat temu narzędzi Windows Movie Maker. Oba programy służą do szybkie i niezaawansowanego tworzenia filmów wideo. Clipchamp cechuje się prostym interfejsem użytkownika i jest bezpośrednim konkurentem dla Apple iMovie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200