PZU chce sprawdzać bezpieczeństwo sieci małych i średnich firm

PZU we współpracy ze startupem WebTotem pilotażowo wdrożyło usługę oceny stanu zabezpieczeń sieci dla małego i średniego biznesu.

Przedsiębiorstwa z sektora MŚP mogą uzyskać raport dotyczący ich bezpieczeństwa w sieci. Wystarczy uzupełnić formularz online i podać adres strony do analizy. Po kilkunastu minutach na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail przyjdzie raport bezpieczeństwa.

„Każda firma działająca w internecie narażona jest na ataki cyberprzestępców, włamania do systemu czy próby wyłudzenia danych klientów. Są to zagrożenia jak najbardziej realne. Dlatego chcemy pomóc firmom MŚP, dając im bezpłatne narzędzie, które pozwoli szybko znaleźć najistotniejsze luki bezpieczeństwa na ich stronach internetowych” – uzasadnia Paweł Żmudzki, dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych w PZU.

Zobacz również:

  • Jak cyfryzuje się sektor MŚP?

Badanie przeprowadzane jest z użyciem narzędzia SaaS, monitorującego strony internetowe i aplikacje sieciowe bez konieczności penetracji systemów IT.

Analiza obejmuje zagrożenia bezpieczeństwa strony internetowej, ocenę ryzyka reputacyjnego i ewentualną atrakcyjność serwisu dla hakerów. W raporcie znajdą się ponadto zalecenia, jakie kroki podjąć, by poprawić bezpieczeństwo cybernetyczne organizacji.

Usługa została stworzona w ramach programu PZU Ready For Startups i jest bezpłatna. Dostawcą rozwiązania jest WebTotem, z którym ubezpieczyciel nawiązał współpracę w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE.

WebTotem to powstały w 2017 r. w Kazachstanie startup, założony przez ekipę etycznych hakerów, zwycięzców konkursów hakerskich w Azji i w Europie. Obecnie w zespole WebTotem pracuje 15 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa z Polski, Ukrainy, Estonii, Rosji i Kazachstanu, a główna siedziba firmy mieści się w Warszawie. Firma, w ramach udziału w programie akceleracyjnym Poland Prize, w pierwszym kwartale tego roku przeanalizowała całą polską sieć, odkrywając m.in. ponad 3 tysiące zawirusowanych stron.

W opublikowanym niedawno raporcie WebTotem podał wyniki analizy zabezpieczeń witryn internetowych 33 działających w Polsce banków. Okazało się, że żadna z przebadanych stron nie była całkowicie odporna: średni wynik banku to 61 na 100 punktów, a żaden bank nie osiągnął w badaniu maksymalnego wyniku.

Więcej informacji o usłudze PZU na stronie pzu.pl/cyberraport.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200