PTK wkrótce zaoferuje dostęp do Internetu

Firma uzyskała już niezbędną koncesję na dostarczanie szybkiego dostępu do Internetu w swoich sieciach kablowych. Nowe usługi mają być w pierwszej kolejności zaoferowane abonentom z Warszawy i Krakowa.

Polska Telewizja Kablowa (PTK), należąca do koncernu United Pan-Europe Communications (UPC), uzyskała koncesję Ministerstwa Łączności na świadczenie usług telekomunikacyjnych na obszarze całego kraju. Dzięki temu będzie ona mogła wykorzystywać swoje sieci kablowe do transmisji danych i zamierza pod koniec roku zaoferować swoim abonentom szybki dostęp do Internetu.

W związku z koniecznością modernizacji sieci i przeprowadzeniem odpowiednich prób, dostęp do Internetu w pierwszej kolejności uzyskają abonenci z Warszawy i Krakowa. Ma to się stać w grudniu br. lub na początku przyszłego roku. Docelowo usługa będzie oferowana we wszystkich miastach, w których PTK jest obecna.

Operator za nową usługę będzie pobierał zryczałtowaną opłatę miesięczną, której wysokość nie została na razie ustalona. Nie wiadomo też na jakich zasadach będą udostępniane niezbędne modemy kablowe.

UPC, do której należy także platforma cyfrowa Wizja TV, w ramach swojej polityki "potrójnej usługi" planuje oferować klientom indywidualnym i firmom zarówno dostęp do programów telewizji kablowej, Internetu, jak i usług telefonicznych.

Realizacją usługi dostępowej ma się zająć holenderska spółka Chello, zależna od UPC. Tymczasem Chello w zeszłym tygodniu zapowiedziała połączenie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem - [email protected], dostawcą usług internetowych za pośrednictwem telewizji kablowej.

Ponadto UPC prowadzi także testy rozwiązania umożliwiającego dostęp do Internetu abonentom satelitarnej platformy cyfrowej Wizja TV.

***

Wizja TV i PTK zaoferują dostęp do Internetu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200