PTC podaje wyniki finansowe i zapowiada inwestycje

W II kw. br. spółka zarobiła ponad 215 mln zł. Operator sieci ERA poinformował jednocześnie, że do 2008 r. przeznaczy 1,2 mld USD na budowę sieci trzeciej generacji.

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) poinformowała, że do 2008 r. zainwestuje 1,2 mld USD w rozwój i rozbudowę sieci telefonii komórkowej do standardów UMTS. Jednocześnie spółka podała wyniki finansowe za drugi kwartał br. Zysk netto PTC w okresie kwiecień-czerwiec 2001 r. wyniósł 215,4 mln zł. W analogicznym okresie w roku 2000, operator odnotował stratę netto w wysokości 174,2 mln zł. W II kw. br. przychody ze sprzedaży zwiększyły się o ok. 20% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej i wyniosły 1,06 mld zł.

Przedstawiciele PTC zapowiedzieli, że w kolejnych kwartałach spodziewają się jeszcze większego wzrostu zarówno obrotów jak i zysku spółki. Przychody ze sprzedaży na koniec 2001 r. powinny zamknąć się kwotą o ok. 20% wyższą w porównaniu do wyników z 2000 r. Wtedy to przychód firmy wyniósł 3,6 mld zł. Pod koniec czerwca br. z usług sieci Era korzystało ok. 3,3 mln abonentów.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200