PSAX 4500 Lucenta

Lucent Technologies rozszerzył rodzinę wielousługowych przełączników dla sieci szerokopasmowych o produkt PacketStar PSAX 4500.

Lucent Technologies rozszerzył rodzinę wielousługowych przełączników dla sieci szerokopasmowych o produkt PacketStar PSAX 4500.

Ten dostępowo-brzegowy przełącznik stanowi w rzeczywistości bramę medialną MMGW (Multiservice Media Gateway), charakteryzującą się kompaktową konstrukcją i wydajnością, która pozwoli operatorom telefonii stacjonarnej i bezprzewodowej przyłączyć tysiące abonentów do pakietowych sieci nowej generacji NGN (Next Generation Network), przy stosunkowo niewielkich nakładach inwestycyjnych.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Wielousługowy PacketStar 4500 (PSAX), przeznaczony dla sieci ATM, Frame Relay, IP i TDM (Time Division Multiplex), został zbudowany z myślą o operatorach telefonii komórkowej, którzy chcą obniżyć koszty transmisji danych i oferować tanie aplikacje bezprzewodowej łączności w standardzie CDMA. Z jego pomocą będą oni mogli stosować rozwiązania oparte na transmisji pakietowej, zapewniające ekonomiczny przekaz i kierowanie połączeń w sieci.

Model PSAX 4500, umożliwiający konwergentny przekaz mowy i danych za pomocą sieci pakietowych czy też przekaz mowy przez łącza xDSL (VoDSL) - z obsługą do 120 tys. abonentów - jest dostępny w sprzedaży. Jedne z pierwszych egzemplarzy PSAX 4500 zostały zakupione przez operatora Alamos PCS i zostaną zainstalowane w należącej do niego bezprzewodowej sieci trzeciej generacji (3G).

PacketStar 4500 to obok PSAX 1000, 1250 i 2300 już czwarte urządzenie z rodziny przełączników PacketStar Lucenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200