PKO wdroży nowy portal

Bank rozpoczął projekt budowy wewnętrznego portalu informacyjnego, opartego na technologii Oracle. Będą korzystać z niego wszyscy pracownicy banku. Według PKO BP ma być to jeden z największych portali intranetowych w Polsce.

Nowa platforma intranetowa zbudowana zostanie na bazie serwera aplikacji Oracle iAS i bazy danych Oracle. Zastąpi wykorzystywane od dwóch lat rozwiązanie opracowane samodzielnie przez PKO BP. Bank zdecydował się na zakup nowej platformy ze względu na dynamiczny przyrost zasobów informacyjnych portalu. Wydajność dotychczasowej platformy jest zbyt mała jak na obecne potrzeby PKO.

Portal budowany jest w celu usprawnia komunikacji wewnątrz firmy. Będzie zawierał informacje niezbędne poszczególnym działom - opisy produktów, informacje o stopach procentowych, prowizjach, przepisach, wewnętrznych zarządzeniach i procedurach. Portal będzie pełnił pewne funkcje platformy CRM.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Pierwszy etap projektu prowadzonego przez specjalistów z Oracle Polska ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Portal będzie następnie rozbudowywany przez dział informatyczny banku. W BKO BP pracuje obecnie ok. 35 tys. osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200