PIN w palcu

Identix zaprezentował miniaturowy czytnik linii papilarnych DFR 300 o grubości zaledwie 4,5 mm, a więc znacznie mniejszy od dotychczas dostępnych urządzeń tego typu. Otwiera to nowe możliwości zastosowań technologii biometrycznej, np. w telefonach komórkowych lub innym sprzęcie przenośnym. DFR 300 opracowano przy współpracy z Motorolą, a jego wykorzystanie w notebookach linii Armada zapowiedział już Compaq.

Czytniki linii papilarnych nie są nowością. Tego typu urządzenia, przeznaczone do współpracy z komputerami PC, są dostępne już od kilku lat, ale jeśli miniaturyzacji będzie towarzyszyć spadek cen, może się to przyczynić do ich popularyzacji. Przedstawiciele Identix oczekują, że czytniki w najbliższym czasie będą przede wszystkim stosowane jako dodatkowy element zabezpieczeń w systemach firm i instytucji mających szczególnie wysokie wymagania wobec autoryzacji dostępu do danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200