PILNE: Czyżby kolejny zmasowany atak DDoS na ukraińskie strony rządowe?

Agencja Interfax-Ukraina donosi, że nie działają strony internetowe parlamentu, rządu i ministerstwa spraw zagranicznych Ukrainy

PILNE: Czyżby kolejny zmasowany atak DDoS na ukraińskie strony rządowe?

Tima Miroschinenko/Pexels

Wicepremier - minister cyfrowej transformacji Ukrainy Mychajło Fiodorow poinformował w mediach społecznościowych o kolejnym ataku DDoS na strony ukraińskich agencji rządowych, w tym Rady Najwyższej, Gabinetu Ministrów i MSZ, a także na banki.

„Kolejny masowy atak DDoS na nasz kraj rozpoczął się około godziny 16. Mamy odpowiednie dane z kilku banków, są też problemy z dostępem do stron internetowych Rady Najwyższej (już działa), Gabinetu Ministrów i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Spraw Zagranicznych, aby zminimalizować szkody spowodowane atakiem” - napisał Fiodorow w swoim kanale Telegram. Poinformował też, że portal państwowy i aplikacja mobilna „Akcja” skutecznie przezwyciężają obecny atak i nadal stabilnie działają.

Zobacz również:

  • Pentagon blokuje terminale Starlink będące na wyposażeniu armii rosyjskiej
  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia
  • Hakerzy włamali się do Europolu

Wcześniej informowano, że oficjalne strony internetowe Rady Najwyższej, Gabinetu Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Reintegracji czasowo okupowanych terytoriów nie zostały otwarte. Ponadto nieczynne były strony internetowe Służby Bezpieczeństwa, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy i Ministerstwa Obrony Ukrainy.

W poniedziałek ukraiński CERT ostrzegał przed rosyjskim cyberatakiem zaplanowanym na 22 lutego. Najwyraźniej przestępcy zmienili tylko datę, nie rezygnując z zamiaru.

Źródło: Interfax-Ukraina

https://interfax.com.ua/news/general/800949.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200