PC333 - układ dla femtokomórki kolejnej generacji

Firma pico Chip podjęła produkcję układu scalonego, który może zrewolucjonizować rynek urządzeń typu femtokomórka. PC333 należy do rozwiązań typu SoC (System-on-Chip) i jest pierwszym tego rodzaju produktem, który może obsługiwać jednocześnie do 32 kanałów.

PC333 - układ dla femtokomórki kolejnej generacji

Układ może transmitować przez każdy z kanałów głos oraz dane HSPA+ (szybkość transferowania danych 42 Mb/s do abonenta i 11 Mb/s od abonenta). Jest to też pierwszy tego rodzaju produkt, który wspiera technologię MIMO, technologię soft-handover (miękkie przełączenie, czyli łagodne przechodzenie do następnej stacji bazowej) oraz jest w pełni zgodny ze standardem Local Area Basestation (LABS).

Standard LABS określa wymagania techniczne stawiane systemom 3GPP, oferującym wyższe przepustowości niż domowe stacje bazowe oraz wspierającym bardziej zaawansowane technologie (takie jak mobilność przy szybkości 120 km/h, moc wyjściowa +24 dBm i zasięg ok. 2 km).

Analitycy podkreślają, że dzięki układowi PC333 na rynku pojawią się wkrótce tanie stacje bazowe typu femtokokmórka, dzięki którym ten sposób transmitowania danych i komunikowania się z internetem stanie się bardziej popularny.


TOP 200