PC Private Eye

Miniaturyzacja ekranów telewizorów i monitorów zaczyna nadążać za miniaturyzacja podzespołów elektronicznych. Dostępne są już w sprzedaży telewizory z kolorowymi ekranami o przekątnej ok. 5 cm.

Miniaturyzacja ekranów telewizorów i monitorów zaczyna nadążać za miniaturyzacja podzespołów elektronicznych. Dostępne są już w sprzedaży telewizory z kolorowymi ekranami o przekątnej ok. 5 cm.

Ekrany gwarantują należytą jakość obrazu, porównywalną z obrazem „standardowych" lamp kineskopowych. Ostatnim osiągnięciem w tej dziedzinie jest produkt firmy Relection Technology z I ISA Monitor Private Eye ma powierzchnię ok. 7 cm2, wyświetla obraz z rozdzielczością karty CGA w dwóch kolorach. Monitor umieszczony jest w obudowie stanowiącej rodzaj oprawy okularów,tak aby użytkownik mógł mieć go bezpośrednio przed okiem. Dla zapewnienia dobrej widoczności obrazu powierzchnia ekranu wykonana jest z plastykowej soczewki powiększającej obraz tworzony przez moduł z naklejonych 280 diod typu LED. Diody świecą w kolorze czerwonym co dodatkowo zwiększa czytelność obrazu. Monitor podłączony jest do komputera klasy IBM PC za pośrednictwem interfejsu - karty rozszerzenia. Monitor opracowano z myślą o pracownikach nadzoru technologicznego elektrowni jądrowych. Urządzenie pozwala na ciągłą kontrolę komputera bez względu na inne czynności jakie wykonuje kontroler. Przewiduje się, że urządzenia tego typu zdobędą popularność w wielu przedsiębiorstwach gdzie konieczny jest stały nadzór nad urządzeniami sterującymi. Producent dołącza do moni-tora kasetę wideo z kilkominutowym filmem szkoleniowym, pozwalającym w ciągu 1 godziny opanować jednoczesną obserwację monitora i wykonywanie innych czynności przez operatora. Reflec-tion Technology obiecuje w najbliższym czasie zmodernizować Private Eye tak aby wyświetlany obraz miał rozdzielczość karty VGA a sygnał do monitora przekazywany był drogą radiową. Obecna cena urządzenia z interfejsem 1 kasetą instruktażową wynosi 795$ USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200