PC Factory przejęte, ALSO ponownie na polskim rynku dystrybucji IT

Jeden z największych europejskich dystrybutorów IT - szwajcarski ALSO Holding - powołał swój polski oddział oraz przejął biznes PC Factory.

To już drugie podejście Szwajcarów do polskiego rynku, podobnie jak wcześniej realizowane poprzez przejęcie już działającego na krajowym rynku gracza. W 2006 roku ALSO weszło do Polski w wyniku zakupu GNT - fińskiego dystrybutora obecnego w Polsce od 2004 roku. Firma nie poradziła sobie - pod koniec 2008 roku ALSO ogłosiło zamknięcie przynoszącej straty działalności.

Tym razem sytuacja wygląda inaczej - PC Factory to jeden z największych dystrybutorów IT w Polsce. Firma oferuje szeroki asortyment sprzętu IT oraz elektroniki konsumenckiej wielu marek, w tym m. in. HP, Samsung, Lenovo, Toshiba czy Acer. Firma posiada także zdolności serwisowe oraz produkcyjne w segmencie komputerów osobistych - zarówno pod marką własną, jak i produktów zleconych, realizowanych np. dla takich firm, jak HP, Fujitsu czy Asus.

Według tegorocznej edycji Computerworld TOP200 spółka PC Factory osiągnęła ponad 1,6 mld zł przychodów i 8 miejsce w tabeli Największych firm informatycznych działających w Polsce w 2014 roku. Przejęcie PC Factory oznacza zatem mocne wejście ALSO na polski rynek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200