PARP: nowe konkursy na 800 mln zł

Firmy mogą zacząć składać wnioski od 14 września. Aż 700 mln zł, jak wynika z informacji Rzeczpospolitej, przeznaczone zostanie na wsparcie inwestycji na zakup nowoczesnej technologii i wytworzenie innowacyjnego na skalę światową produktu.

Po raz pierwszy w tym konkursie zostanie zastosowane tzw. kryterium innowacyjności produktu. Jednak dopiero w dokumentacji udostępnionej jutro (1 września) przez PARP zostanie opisane, jak to kryterium będzie oceniane i punktowane. Nowością także ma być to, że z walki o tego typu dotacje mają być wykluczone duże firmy.

Jutro ogłoszony zostanie także konkurs na wsparcie rozwoju strefy badawczo-rozwojowej w firmach lub wdrożenie nowych wzorów przemysłowych. Tu kwota do podziału jest znacznie mniejsza - ok. 75 mln zł. Od września o dotacje będą także mogły walczyć firmy, które chcą zwiększyć swój eksport (Unia dofinansowuje np. udział w misjach i targach zagranicznych). W ramach programu pomocy "Paszport do eksportu" do podziału będzie ok. 37 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200