PAC

PAC to skrót od Personal Activity Center, nazwy nowego urządzenia opracowanego przez firmę Acer. Jest to jedyna w swoim rodzaju mieszanina różnych urządzeń elektronicznych w połączeniu z komputerem 386.

PAC to skrót od Personal Activity Center, nazwy nowego urządzenia opracowanego przez firmę Acer. Jest to jedyna w swoim rodzaju mieszanina różnych urządzeń elektronicznych w połączeniu z komputerem 386.

Wokół procesora i386SX/20 MHz skonstruowano komputer z 4 MB RAM i twardym dyskiem o pojemności 130 MB. Do takiego komputera dodano telefon, fax, system audio-stereo, stację dysków CD-ROM, zainstalowane z góry aplikacje, niektóre funkcje multimedialne i kilka innych rzeczy. Całość o pełnej nazwie AcerPAC 150 lub Acros 380 (różnica w nazwie wynika z dystrybucji urządzenia na rynku dwoma kanałami - Acer i Acros) zaopatrzono w następujące rozszerzenia:

Telephone Answering Device - cyfrowe urządzenie odbierające sygnał telefoniczny oraz informacje przesyłane faxem. Zawiera wbudowany fax oraz modem, a także głośnik telefoniczny i mikrofon.

Music Center - zawiera tuner na zakresy AM/FM, który można dostroić na 16 kanałach do różnych stacji nadawczych, odtwarzacz kompakt dysków CD oraz 8-kanałowy mikser.

StartSmart - przełącza automatycznie urządzenie PAC na odbiór telefonu lub faxu. SaveSmart - pełni rolę automatycznej sekretarki i zapisuje rozmowę lub nadesłany fax.

Dołączone aplikacje - PAC wyposażono w MS-DOS 5.0, 3.0 z rozszerzeniem obsługującym multimedia (Multimedia Extensions), MS Works for Windows, Microsoft Bookshelf (dysk CD ROM zawierający słownik, encyklopedię, atlas i program zarządzający), Prodigy, pakiet MS Entertaiment, oprogramowanie WinFax firmy Delrina Technology Inc.

Osprzęt - słuchawki stereo, gniazda mikrofonowe, telefoniczne, gniazdo anteny koaksjalnej, kontrola i regulacja dźwięku, 2 porty szeregowe i 1 równoległy, port do joysticku oraz port Musical Instrument Digital Interface. (MIDI)

Całość wyposażono w program uczący obsługi urządzenia (on- line tutorial). Przewidywana cena całości wynosi ok. 2500 USD.


TOP 200