P4 szykuje się do startu

Nowy operator komórkowy po zakupie infrastruktury sieciowej i systemu billingowego postanowił nabyć system wspomagający zarządzanie. Będzie to mySAP Business Suite.

Kontrakt umacnia pozycję SAP na rynku telekomunikacyjnym. P4 zakupi mySAP Business Suite zawierający moduł Incentive and Commission Management umożliwiający wymianę informacji z systemami partnerów i zarządzanie prowizjami oraz rozliczeniami.

Przypomnijmy, że P4 (działając jeszcze jako Netia Mobile) otrzymała koncesję na świadczenie usług UMTS w sierpniu 2005 r. Od tego czasu firma rozpoczęła przygotowania do uruchomienia sieci. Z chińskim Huawei spółka podpisała warty 150 mln euro kontrakt na dostawę rozwiązań sieciowych. Zdecydowała się także kupić pakiet Total Communication firmy Comverse, pełniący funkcje systemu billingowego i CRM. P4 jako czwarty operator komórkowy w Polsce ma rozpocząć działalność w IV kw. 2006 roku.

***

Więcej o P4:

Wiara w 3G

Brakuje już tylko telefonów

P4: mamy sposób na polski rynek

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200