Otwarty Novell

Podczas rozpoczętej dzisiaj konferencji BrainShare Europe 2003 Novell promuje głównie Linuxa i rozwiązania open source. Jednoczesnie firma kolejny raz stara się przekonać klientow, że nie zaniecha rozwoju platformy NetWare

Szczególnie dużo miejsca Novell poświęca produktom przejętej w ubiegłym miesiącu firmy Ximian. Jej narzędzia automatyzujące proces instalacji i dystrybucji oprogramowania w korporacyjnej sieci, staną się częścia zapowiadanego na grudzeń pakietu Nterprise Linux Services 1.0. Otwarte beta testy tego oprogramowania zapewniającego korzystanie z usług NetWare na Linuksie rozpoczną sie w przyszłym miesiącu.

Koleja zapowiedź Novella to nowa wersja narzędzia umożliwiającego konsolidację serwerów oraz automatyzację archiwizacji i replikacji danych w firmach o rozproszonej strukturze. Oprogramowanie Branch Office 2 pozwala usprawnić zarządzanie i obniżyć koszty utrzymania infrastruktury w wieloodziałowych firmach, niezależnie od tego czy wykorzystują środowisko Windows, Linux czy NetWare.

Zobacz również:

  • Intel stawia na współpracę z partnerami

Nowością w ofercie Novella jest ponadto kolejna wersja oprogramowania opartego na technologii LDAP, obsługującego funkcje jednokrotnego logowania (SecureLogin 3.5). Teraz zapewnia ono pełne wsparcie dla aplikacji pisanych w środowisku Java i nie wymaga oprogramowania klienckiego Novella.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200