Oto największy laptop świata - ma 43-calowy ekran

Zaprezentowano największego laptopa na świecie, który ma ekran wielkości telewizora. Co ciekawego skrywa ten ogromny komputer?

Przeważająca większość komputerów przenośnych posiada ekrany o przekątnej 14-15,6-cala. Na rynku znajdziemy również bardziej kompaktowe komputery z ekranami o przekątnych 10-13-cali, a także większe konstrukcje nazywane najczęściej stacjami roboczymi lub komputerami dla graczy, których ekrany rzadko kiedy przekraczają 17,3-cala.

Największy laptop na świecie
Źródło: YouTube.com

Największy laptop na świecie

Źródło: YouTube.com

Do tej pory największym seryjnie produkowanym komputerem przenośnym jest jeden z modeli firmy Acer, który wyposażono w 21-calowy panel.

Zobacz również:

  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu
  • Najgorsze nawyki podczas pracy z komputerem - czego unikać?

Komputery przenośne budowane są z myślą o wysokiej mobilności, która pozwala na pracę z różnych miejsc, a w dodatku z dala od zewnętrznego źródła zasilania.

Konstruktorzy największego laptopa na świecie wychodzą z nieco innego założenia.

Dwoje twórców z platformy YouTube podjęło się stworzenia największego laptopa na świecie. Stworzyli oni 43-calowego laptopa z wydajnymi podzespołami.

Bardzo ciekawe są urządzenia wprowadzające. Gładzik ma wielkość przeciętnego laptopa, a klawiatura to Redragon K605 - pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna w formacie XXL.

W obudowie umieszczono płytę główną komputera stacjonarnego Intel NUC 11. Laptop zasilany jest z masywnych, 150 W akumulatorów.

Urządzenie wyposażono w dodatkowe oświetlenie LED RGB oraz specjalną, drewnianą obudowę ze wzmacnianymi zawiasami. Twórcy nie chwalą się czasami pracy na baterii.

Komputer aktualnie oczekuje wpisania na listę światowych rekordów Guinessa jako największy komputer mobilny na świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200