Oto najszerszy monitor na świecie

Samsung wprowadził do oferty pod koniec zeszłego tygodnia najszerszy na świecie komputerowy monitor. Urządzenie nosi nazwę CHG90 i robi wrażenie – powierzchnia monitora jest lekko zakrzywiona i ma przekątną 49 cali.

Stosunek szerokości do wysokości wynosi w przypadku tego monitora 32:9. Dla porównania – w przypadku klasycznych, tzw. ultra szerokich monitorów współczynnik ten wynosi 21:9, a w standardowych monitorach jest to 16:9. Rozdzielczość monitora to 3840 na 1080 pikseli.

Monitor powstał głowie z myślą o obsługiwaniu gier komputerowych, może jednak też znaleźć zastosowanie w przemyśle, tam gdzie istnieje potrzeba podglądu bardzo szerokiego obrazu, np. rozbudowanych wykresów.

Zobacz również:

Monitor naszpikowany jest najnowocześniejszymi technologii i cechuje go bardzo szybki czas reakcji matrycy. Wspiera też – jako pierwsze na świecie urządzenie - opracowaną niedawno przez AMD technologię FreeSync 2, dzięki której wyświetlany obraz jest idealnie zsynchronizowany i pojawia się na ekranie bez najmniejszych zacięć czy rozmyć. Piksele są odświeżane w przypadku tego monitora aż 144 razy na sekundę. Stąd jakość obrazu jest wręcz kosmiczna.

Monitor kosztuje tyle co bardzo dobrej klasy laptop (ok. 1500 USD), czyli licząc po aktualnym kursie ok. 5500 zł.


TOP 200