Oto 10 najlepszych zapór klasy enterprise

Ten krótki materiał powinien zainteresować tych wszystkich administratorów systemów IT, którzy szukają skutecznej metody ochrony swojej firmy przed hakerami czy nieautoryzowanym dostępem. A zadanie takie pełni zawsze w systemie IT firewall, czyli zapora ogniowa.

Na rynku dostępna jest cała masa zapór ogniowych klasy enterprise. Jak jednak wybrać tę właściwą? Pomocny może być ranking zapór opracowany przez IT Central Station, organizację non profit skupiającą ekspertów z dziedziny rozwiązań IT. Ranking zasługuje na uwagę, został bowiem opracowany nie przez wąskie grona znawców tematu, ale na podstawie opinii wysyłanych przez użytkowników zapór ogniowych. A oni są przecież praktykami i powinni wiedzieć najlepiej, jak dane rozwiązanie sprawuje się w rzeczywistym świecie.

W rankingu noszącym tytuł “Firewalls Buyer’s Guide and Reviews” wzięło udział 41 zapór. Każda zapora została oceniona nie na podstawie towarzyszących im specyfikacji, ale tego, jak zachowuje się na co dzień. Ich użytkownicy wysyłali do ekspertów swoje spostrzeżenia, wskazując silne i słabe strony każdego rozwiązania.

Zobacz również:

Bazując na tych opiniach eksperci z IT Central Staion wybrali dziesięć zapór, które zasługują na największe uznanie. To te rozwiązania administratorzy systemów IT powinni wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, jeśli chcą skutecznie chronić swoje systemy IT przed intruzami. Nazwy podajemy w kolejności alfabetycznej: Barracuda NextGen Firewall, Cisco ASA, Fortinet FortiGate, Juniper SRX, Meraki MX Firewalls, pfSense, SonicWall TZ, Sophos Cyberoam UTM, Sophos UTM i WatchGuard XTM.

Każdy administrator powinien przejrzeć specyfikację techniczną dołączaną do każdej z wymienionych zapór i zadecydować, która z nich pasuje najlepiej do danego środowiska IT.