Oto 10 najlepszych zapór klasy enterprise

Ten krótki materiał powinien zainteresować tych wszystkich administratorów systemów IT, którzy szukają skutecznej metody ochrony swojej firmy przed hakerami czy generalnie nieautoryzowanym dostępem. A zadanie takie pełni zawsze w systemie IT firewall czyli zapora ogniowa.

Rynek oferują całą gamę zapór ogniowych klasy enterprise. Jak jednak wybrać tę właściwą. Może nam w tym pomóc ranking takich zapór opracowany przez IT Central Station, organizację non profit skupiającą ekspertów z dziedziny rozwiązań IT. Ranking zasługuje na uwagę, został bowiem opracowany nie prze wąskie grona znawców tematu, ale na podstawie opinii wysyłanych przez użytkowników zapór ogniowych. A oni są przecież praktykami i powinni wiedzieć najlepiej, jak dane rozwiązanie sprawuje się w rzeczywistym świecie.

W rankingu noszącym tytuł “Firewalls Buyer’s Guide and Reviews” wzięło udział 41 zapór. Jak już powiedziano, każda zapora została oceniona nie podstawie towarzyszących im specyfikacji, ale tego jak działają w realnym świecie. Ich użytkownicy wysyłali bowiem do ekspertów swoje spostrzeżenia, wskazując w nich na silne i słabe strony każdego rozwiązania.

Zobacz również:

Bazując na tych opiniach eksperci z IT Central Staion wybrali dziesięć zapór, które zasługują na największe uznanie. Administratorzy systemów IT powinni właśnie je wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, jeśli chcą skutecznie chronić swoje systemy IT przed intruzami. A oto te zapory (nazwy podajemy w kolejności alfabetycznej): Barracuda NextGen Firewall, Cisco ASA, Fortinet FortiGate, Juniper SRX, Meraki MX Firewalls, pfSense, SonicWall TZ, Sophos Cyberoam UTM, Sophos UTM i WatchGuard XTM.

Każdy administrator powinien teraz przejrzeć specyfikacje techniczną dołączaną do każdej zapory i zadecydować, która z nich pasuje najlepiej do danego środowiska IT.