Ostatnia beta iOS 16 naprawia jedną z najważniejszych nowości

iOS 16 przywraca element usunięty z nowszych modeli iPhone'a w 2017 roku. Niestety implementacja procentowego wyświetlania statusu naładowania baterii nie należy do najłatwiejszych.

Apple w czerwcu 2022 roku zaprezentowało kolejne wydanie rozwojowe systemu operacyjnego iOS. Szesnasta już edycja wprowadza wiele zmian. Na WWDC 2022 Apple nie pochwaliło się procentowym stanem naładowania baterii, który powrócił na pasek stanu. Opcja ta została dodana w kolejnych wydaniach beta iOS 16.

iOS 16
Źródło: apple.com

iOS 16

Źródło: apple.com

Gignat z Cupertino usunął możliwość procentowego wyświetlania poziomu naładowania baterii w modelach z notch'em począwszy od iPhone'a X z 2017 roku. Po aktualizacji do iOS 16 każdy smartfon otrzyma możliwość wyświetlania procentu naładowania baterii wprost na pasku stanu.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • To może być największy update oprogramowania w historii Apple
  • Wirusy na smartfonach Apple iPhone - czy to możliwe?

Od początku wprowadzenie tej niewielkiej funkcji wywołało sporo dyskusji. Apple miało problem z poprawną implementacją tego rozwiązania. Z tego powodu wydano aktualizację do iOS 16 beta 5. Po zaledwie kilku dniach na smartfonach z profilem beta pojawiła się kolejna aktualizacja do iOS 16 beta 6, która ponownie poprawia działanie procentowego paska naładowania baterii.

W iOS 16 beta 5 włącznie trybu niskiego zużycia energii automatycznie aktywowało wyświetlanie procentowego naładowania akumulatora na pasku stanu nawet w momencie, gdy użytkownik nie aktywował tej opcji.

Aktualizacja do iOS 16 beta 6 wyeliminowała wyżej wymieniony problem. Aktywacja trybu niskiego zużycia energii nie aktywuje już procentowego naładowania baterii na pasku stanu.

Aktualizacja do systemu operacyjnego iOS 16 zostanie udostępniona we wrześniu 2022 roku. Oprogramowanie trafi na smartfony z 2017 roku oraz nowsze. Premiera zbiegnie się w czasie z debiutem iPhone'a 14.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200