Ostatnia aktualizacja dla użytkowników Windows 10 21H2

Posiadacze wersji Home i Pro otrzymali ostatnią aktualizację. Zmiana nie dotyczy edycji Enterprise udostępnianej na licencjach E3 i E5.

Microsoft wprowadził na rynek ostatnią aktualizację rozwojową dla systemów operacyjnych Windows 10 Home oraz Pro w wersji 21H2 wydanych w drugiej połowie 2021 roku. Od ostatniego wtorek (13 czerwca 2023 roku) systemy te nie są już wspierane przez giganta z Redmond. Oznacza to, że ich użytkownicy nie otrzymają już aktualizacji z poziomu Windows Update i nie są chronieni przed nowymi zagrożeniami.

Koniec wsparcia dla Windows 10 21H2
Źródło: Microsoft.com

Koniec wsparcia dla Windows 10 21H2

Źródło: Microsoft.com

Gigant z Redmond podkreśla, że wszyscy użytkownicy Windows 10 21H2 powinni jak najszybciej przejść na Windows 11 lub w przypadku posiadania niekompatybilnego sprzętu na Windows 10 22H2. Na szczęście nie powinno być to problemem - aktualizacja Windows 10 22H2 względem 21H2 to niewielka aktualizacja, która głównie skupia się na poprawkach błędów i zabezpieczeń.

Zobacz również:

  • Poważne przemeblowanie zarządu firmy OpenAI
  • Większość z nas jeszcze nie potrzebuje komputerów z AI
  • Windows 10 i 11 z nietypowym błędem dot. stref czasowych

W tym miejscu warto podkreślić, że wsparcia nie utracił Windows 10 Enterprise w wersji 21H1. Wydanie dla organizacji będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń przez dodatkowy rok. Oznacza to, że sprzęt pozostający w firmach nadal pozostaje bezpieczny i będzie aktualizowany jak dotychczas.

Aktualnie jedną wspieraną wersją Windowsa 10 w wydaniach Home i Pro jest edycja 22H2 - ostatnie wydanie rozwojowe Windowsa 10. Oprogramowanie to będzie wspierane jeszcze przez nieco ponad 2 lata - do października 2025 roku. Po tej dacie Microsoft zaniecha wsparcia dla Windows 10 dla użytkowników końcowych oraz małych firm. Wydania licencjonowane dzięki umowom E3 i E5 będą wspierane dłużej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200