Ostatni dzień samospisu internetowego - serwery GUS nie wytrzymały

Dzisiaj ostatni dzień można spisać się przez Internet. W ciągu ostatniej doby spisało się ponad 200 tys. osób. Okazało się, że serwery GUS nie były na to przygotowane. Centralne Biuro Spisowe poinformowało, że obecnie występują chwilowe utrudnienia z zalogowaniem się i wypełnieniem formularza do samospisu. Do tej pory z możliwości spisania się przez Internet skorzystało już 11,3 proc. społeczeństwa.

Jak można było przewidzieć wiele osób zostawiło spisanie się przez Internet na ostatnią chwilę. Jak poinformował rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego w ciągu ostatniej doby spisało się ponad 200 tys. osób. "I wczoraj i dziś mamy, co było do przewidzenia, bardzo duży ruch. W ciągu ostatniej doby spisało się przez internet ponad 200 tysięcy osób. To miłe, ale nieco kłopotliwe" - stwierdza Artur Satora, rzecznik prasowy GUS. Jak dodaje, urząd cały czas pracuje nad usprawnianiem działania serwerów, ale obecnie występują chwilowe utrudnienia z zalogowaniem się i wypełnieniem formularza do samospisu. Do tej pory z możliwości spisania się przez Internet skorzystało już 11,3 proc. społeczeństwa.

Zobacz również:

  • Jak technologia może pomóc podczas kryzysu uchodźczego
  • Dzień Ochrony Danych Osobowych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200