Ósme PGP

PGP (Pretty Good Privacy) uznawane jest za najlepsze narzędzie do szyfrowania poczty elektronicznej. Oprogramowanie to można od niedawna pobrać w nowej długo oczekiwanej wersji 8.0.

PGP zostało na razie udostępnione w wersji próbnej (beta), zgodnej z systemami Windows oraz . Znajdziemy tu trzy programy: PGP Mail, PGP Disk oraz PGP Admin. Na liście obsługiwanych klientów pocztowych znalazły się: Outlook 97, 98, 2000 oraz XP, Outlook Express 4.x i 5.x, Eudora, Entourage X for Mac OS X oraz Apple Mail for Mac OS X.

Wśród nowości w wersji dla peceta warto wymienić pełną zgodność z Windows XP oraz pakietem Office XP. Rozszerzono obsługę standardu Unicode, wprowadzono integrację z Microsoft Active Directory oraz Novell NDS.

Sporo zmian znalazło się również w wersji dla Macintosha. Są to m.in. kompatybilność z Mac OS X 10.2, możliwość korzystania z szyfrowanych dysków utworzonych przy pomocy PGP Disk oraz rozszerzona obsługa Unicode. Jak zapowiada producent, finalnej wersji PGP 8.0 możemy się spodziewać w listopadzie.


TOP 200