"Oscary" dla najlepszego sprzętu fotograficznego

Za nami kolejna edycja konkursu organizacji Technical Image Press Association na najlepszy sprzęt fotograficzny. Nagrodę TIPA 2006 dla najlepszej lustrzanki cyfrowej dla niezaawansowanych użytkowników przyznano aparatowi Nikon D50, natomiast w kategorii aparatów kompaktowych zwyciężył Fujifilm FinePix F30.

TIPA wybierała nie tylko najlepsze aparaty, obiektywy, drukarki fotograficzne i osprzęt, ale także najlepsze przenośne urządzenie obrazujące (telefon z aparatem cyfrowym), minilaby, monitory i systemy zarządzania kolorem. Nagrody przyznano w tym roku w 34 kategoriach (to 4 więcej niż w roku poprzednim). W porównaniu z edycją nagród TIPA 2005, w tym roku zabrakło kategorii "Najlepszy skaner filmowy" i "Najlepsza lustrzanka małoobrazkowa".

4 producentów - Canon, Epson, Nikon i Panasonic - uzyskało po 3 wyróżnienia, Fuji przypadły w udziale 2 nagrody. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Najlepsza cyfrowa lustrzanka amatorska - Nikon D50

Więcej informacji

"Oscary" dla najlepszego sprzętu fotograficznego

Nikon D50 - najlepsza lustrzanka dla niezaawansowanych

Najlepsza cyfrowa lustrzanka półprofesjonalna - Nikon D200

Więcej informacji

Najlepsza cyfrowa lustrzanka profesjonalna - Canon EOS 5D

Więcej informacji

Najlepszy cyfrowy aparat kompaktowy - Fuji FinePix F30

Więcej informacji

Najlepszy mały cyfrowy aparat kompaktowy - Canon Digital Ixus 65

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200