Origami w Ultra Mobile PC od ASUSa

Od pewnego czasu w Internecie pojawiały się informacje na temat tajemniczego projektu Origami sygnowanego przez firmy Microsoft i Intel. Czym dokładnie jest projekt utrzymywane było w tajemnicy aż do targów CeBIT 2006 kiedy to kilka firm zaprezentowało nowy typ urządzenia - Ultra Mobile PC, z rzeczonym Origami "na pokładzie". Zobaczcie jedno z nich - UMPC RH2 firmy ASUS.

Wczoraj pokazaliśmy wam jak wygląda przykładowy UMPC (zobaczcie film dołączony do artykułu Ultra Moblie PC od ECS). Dzisiaj, na przykładzie komputera firmy ASUS zobaczyć możecie osławione Origami. Tak naprawdę jest to zestaw kilku aplikacji, funkcjonalnością przypominający te dostępne w desktopowym czy tabletowym Windows XP Media Center Edition.

Origami w Ultra Mobile PC od ASUSa

interfejs Touch Pack zwany wcześniej Origami

Urządzenie, na którym oglądaliśmy Origami (obecnie nazwane Touch Pack) to Ultra Mobile PC wyprodukowany przez firmę ASUS. Podobnie jak inne UMPC, sprzęt dysponuje 7 calowym wyświetlaczem LCD TFT. Komputer wyposażony jest w 40 GB dysk twardy, zintegrowaną kartę graficzną Intela, 3 gniazda USB 2.0. Wyposażony został również w kartę Wi-Fi (802.11 b/g) i złącze Bluetooth. Jego wymiary są niemal identyczne jak wszystkich innych zaprezentowanych na targach CeBIT 2006 UMPC (a więc 234x133x28 mm). Waży jedynie 960g i trzeba przyznać, iż jest dość poręczny i wygodny w obsłudze. Wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 megapixeli umożliwia użytkownikowi prowadzenie wideorozmów przez Internet. Urzadzenie ma także wbudowany odbiornik GPS.

Origami w Ultra Mobile PC od ASUSa

Czas pracy, na jaki pozwala wbudowany akumulator to około 3.5 godziny. Przedstawiciele Intela zapewnili nas jednak, że już niedługo UMPC pozwalać będą nawet na 18-20 godzin nieskrępowanej pracy. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, jednak według kilku źródeł koszty zakupu ultramobilnych pecetów wahać się będą od 800 do około 1000 dolarów amerykańskich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200