Oracle zaprezentował zestaw prekonfigurowanych modułów ERP

Podczas pierwszego w Polsce Forum Oracle zaprezentowano 10 prekonfigurowanych pakietów e-Business Suite. Przedstawiciele firmy poinformowali także o planach zwiększenia obrotów w 2001 r. do 280 mln zł.

Podczas pierwszego spotkania użytkowników i partneów firmy Oracle - Forum Oracle 2001, przedstawiono reaktywowany po trzech latach program FastForward. Oracle zaprezentował 10 prekonfigurowanych pakietów e-Business Suite. Koszt zakupu każdego z nich - łącznie z wdrożeniem, które ma trwać 3-6 miesięcy - jest szacowany na 150-200 tys. USD.

<B>Moduły i klienci</B>

W ramach pakietu wdrażane są poszczególne moduły (finansowo-księgowy, kadrowo-płacowy oraz produkcji i dystrybucji). Firmom przemysłowym Oracle będzie proponować wdrożenie modułów przeznaczonych do produkcji dyskretnej i procesowej. Po raz pierwszy będzie oferował systemy przygotowane dla poszczególnych branż: bankowo-finansowej, telekomunikacyjnej, firm handlowo-usługowych, a także dla administracji publicznej. Gotowe rozwiązania mają proponować klientom firmy doradcze i partnerzy wdrożeniowi. Oracle Polska podpisał 5 umów z partnerami, każdy ma być odpowiedzialny za inny sektor. Wśród nich są: Alma (sektor publiczny i zakłady energetyczne), ComArch (instytucje finansowe), Safo (handel i usługi), Softman (instytucje finansowe) i Winuel (zakłady energetyczne). "W tym roku zależy nam przede wszystkim na zwiększeniu sprzedaży w sektorze administracji publicznej i przemyśle. Zwłaszcza w ostatnim silny jest SAP, nasz największy konkurent na polskim rynku " - mówi Paweł Piwowar, dyrektor generalny Oracle Polska. W tym właśnie mają pomóc m.in. programy FastForward.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Oracle Polska spodziewa się w tym roku obrotów w wysokości ok. 280 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 25%. Rok wcześniej firma odnotowała wzrost o ok. 70%. Spodziewane spowolnienie wiąże się przede wszystkim z rezygnacją z oferowania klientom usług doradczych bezpośrednio przez Oracle'a. Konsultanci firmy mają jedynie pomagać partnerom. Paweł Piwowar dodaje, że do optymistycznych prognoz nie skłania sytuacja w polskiej gospodarce i spodziewa się okresowego zmniejszenia nakładów inwestycyjnych.

<B>Ogólnie o Nowej Gospodarce</B>

Forum zorganizowano pod hasłem "Internetowe aplikacje biznesowe jako czynnik przewagi konkurencyjnej". Hasło słuszne, szkoda tylko że większość prezentacji miała charakter bardzo ogólnikowy. Duża część wystąpień, choć przygotowanych przez znanych w branży specjalistów, skupiała się na analizie powtarzanych już wielokrotnie opinii i danych o potencjale drzemiącym w Internecie.

Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja Waldemara Szumieła, dyrektora Departamentu Informatyki w Ministerstwie Finansów. Przedstawił on będący jeszcze na etapie pilotażu projekt e-pod@tki. System ma umożliwiać wypełnianie i przesyłanie deklaracji PIT i VAT drogą elektroniczną do urzędów skarbowych.

***

<B>Prekonfigurowane pakiety Oracle e-Business Suite:</B>

Oracle FastForward Distribution

Oracle FastForward HRMS

Oracle FastForward Discrete Production

Oracle FastForward Process Production

Oracle FastForward Financials

Oracle FastForward Financials - Financial Sector

Oracle FastForward Financials - Public Sector

Oracle FastForward Financials - Telecommunications

Oracle FastForward Financials - Utilities

Oracle FastForward iProcurement

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200