Oracle zapewnia – JDK 8 trafi do użytkowników w połowie marca br.

Oracle planuje udostępnić upgrade oprogramowania JDK (będzie to pakiet Java Development Kit 8) 18-go marca tego roku, nawet jeśli będzie ono zawierać pewne niewielkie niedoróbki. Informację taką podał wczoraj Mathias Axelsson, odpowiedzialny w firmie Oracle za przygotowanie i wprowadzenie na rynek pakietu JDK 8.

Mathias Axelsson zapewnia, że pakiet JDK 8 (oparty na oprogramowaniu Java Platform, Standard Edition 8) będzie dokładnie przetestowany i wolny od poważniejszych błędów, które firma określa jako "showstopper bugs". Jeśli jednak użytkownicy zlokalizują w nim w późniejszym terminie jakieś niedoróbki, to będą to co najwyżej błędy "non-showstopper bugs” (czyli mówiąc kolokwialnie drobiazgi). Oracle mogłyby je od razy wyłapać, ale wymaga to więcej czasu i wtedy premierę JDK 8 trzeba by przesunąć na później, do czego firma nie chce dopuścić.

Oracle przypomina, że wcześniejsze wersje pakietu Java zawierały również w momencie premiery drobne błędy. I tak np. Java 7 (udostępniona w 2011 r.) zawierała pewne błędy w kilku obszarach (znaleziono je później w kompilatorze oraz w module odpowiedzialnym za bezpieczeństwo klienta). Warto w tym momencie przypomnieć, że Oracle udostępni 14-go stycznia jeden z największych w historii firmy pakietów bezpieczeństwa, zawierający aż 147 poprawek, z czego 36 zlikwiduje dziury dostrzeżone w oprogramowaniu Java SE.

Zobacz również:

  • IBM wprowadza Watsonx do tłumaczenia programów COBOL na kod Java

Pakiet JDK 8 będzie wspierać Project Lambda, ale Oracle zadecydował, że Project Jigsaw pojawi się dopiero w kolejnej edycji oprogramowania (Java SE 9).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200