Oracle zamyka II kw.

Amerykańska spółka w II kw. 2004 roku obrachunkowego zanotowała zysk netto w wysokości 617 mln USD, wobec 535 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody firmy wyniosły 2,5 mld USD i były o 8 proc. wyższe niż rok wcześniej. Spółka przekroczyła własne prognozy, a jej wyniki zbliżyły się do górnej granicy oczekiwań analityków.

Wartość sprzedaży nowych licencji, w ujęciu rocznym, wzrosła w II kw. o 13 proc. do poziomu 849 mln USD. Firma odnotowała także wzrost wpływów o 17 proc. ze wsparcia oraz aktualizacji wcześniejszych licencji do 1,1 mld USD. Ogółem segment aplikacji wzrósł o 27 proc., w tym o 11 proc. bazy danych. Najdynamiczniej rozwinął się w podsumowanym kwartale dział usług outsourcingowych - wzrost rzędu 82 proc.

Oracle zamyka II kw.

Wyniki finansowe firmy Oracle

W ujęciu geograficznym najlepiej wypadł region Ameryki Północnej, poprawiła się sytuacja w Europie - ostatnio najmniej dynamicznym rejonie pod względem sprzedaży. Polski oddział Oracle zanotował, w zakończonym 30 listopada okresie rozliczeniowym dwucyfrowy wzrost przychodów. W kolejnym kwartale spółka zakłada, że sprzedaż nowych licencji będzie większa o 5 do 15 proc., zaś przychody wzrosną o 7-10 proc.

Zobacz również:

  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych
  • Alphabet rośnie coraz szybciej
  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard

Larry Ellison podczas podawania rezultatów podkreślał, że bardzo liczy na dobrą sprzedaż produktów z serii 10g. Niedawno Oracle ogłosił dostępność serwera aplikacji Application Server 10g. Na styczeń planowane jest wprowadzenie pakietu narzędzi o nazwie JDeveloper 10g. Ellison, mimo oznak ożywienia w korporacyjnych wydatkach po trzech latach zastoju, pozostaje umiarkowanym optymistą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200