Oracle z technologią portali głosowych

W dążeniu do zapewnienia użytkownikom możliwości głosowego, bezprzewodowego dostępu do szeregu aplikacji i baz danych, Oracle przejęła firmę Indicast, specjalizującą się w technologii portali głosowych.

W dążeniu do zapewnienia możliwości głosowego, bezprzewodowego dostępu do szeregu aplikacji i baz danych, Oracle przejęła firmę Indicast, specjalizującą się w technologii portali głosowych.

Oracle zamierza oferować technologię aplikacji głosowych firmy Indicast w formie usług i planuje zintegrować ją w przyszłych wydaniach Oracle 9i Application Server. Technologia portali głosowych ma być także integrowana z Oracle E-business Suite oraz z usługami online Oracle, takimi jak my.oracle,com.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk nie przejmie Twittera. "Składali fałszywe oświadczenia"
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Technologia portali głosowych Indicast została już wcześniej połączona z konkurencyjnym IBM WebShere Voice Server. Po nabyciu Indicast Oracle zamierza oferować swoim klientom różnorodne usługi głosowe, w tym m.in.: sesje VoiceXML, eksplorację danych, śledzenie zawartości oraz oferowanie zarejestrowanej zawartości audio (prognoza pogody, ruch drogowy). Warunki finansowe zakupu nie są znane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200