Oracle w NBP

Na mocy umowy Oracle dostarczy bazy danych i narzędzia programistyczne oraz metodologię do rozwoju aplikacji w NBP. To pierwsza z planowanych dostaw oprogramowania na potrzeby banku.

Na mocy umowy Oracle dostarczy bazy danych i narzędzia programistyczne oraz metodologię do rozwoju aplikacji w NBP. To pierwsza z planowanych dostaw oprogramowania na potrzeby banku. Zakupione bazy będzie wykorzystywał wdrażany obecnie w NBP system bankowości elektronicznej. Podstawową funkcjonalnością nowego systemu ma być zdalna obsługa rachunków bankowych klientów NBP.

"Projekt wdrożenia w NBP nowego systemu wziął się z potrzeby unowocześnienia usług oferowanych przez nasz bank oraz przygotowania się do planowanej restrukturyzacji. Wyboru technologii Oracle NBP dokonał jeszcze latem ub.r." - powiedział Waldemar Szumieł, dyrektor Departamentu Informatyki i Telekomunikacji NBP.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200