Oracle stworzył Dział Usług Finansowych

Nowy dział firmy oferować będzie produkty m.in. dla banków i firm ubezpieczeniowych. W ich skład wchodzi zarówno oprogramowanie Oracle, jak i rozwiązania przejętej firmy i-flex.

W ofercie Działu Usług Finansowych znajdzie się oczywiście oprogramowanie Oracle, ale uwzględnia ona także aplikacje innych producentów. Firma zapewnia, że stworzono wzorce integracji dla systemów ERP i CRM oraz aplikacji firmy i-flex (Flexcube i Daybreak), jak i aplikacji branżowych. "Wzorce te wykorzystują wspólny model obiektów i otwartą platformę BPEL opartą na standardzie wspieranym przez Oracle BPEL Process Manager" - tłumaczą przedstawiciele producenta.

Zaprezentowano już pierwsze rozwiązania w ofercie nowego działu Oracle. Jednym z pierwszych jest Oracle GRC (Governance, Risk & Compliance). Jej zadaniem jest integracja trzech procesów: śledzenia zgodności organizacji z wymogami prawnymi, zarządzania ryzykiem oraz wdrożenia zasad ładu korporacyjnego. Oprogramowanie to jest połączeniem rozwiązań trzech firm. Aplikacja do zarządzania ryzykiem i zgodności z ustawami została dostarczona przez Reveleus - dział firmy i-flex, specjalizujący się w aplikacjach analitycznych dla branży finansowej. Platforma firmy Mantas - innego producenta z grupy i-flex - umożliwia wykrywanie nietypowych zachowań i zagrożeń sieciowych. Całość wspomaga Oracle GRC Manager.

Inne rozwiązania w ofercie Działu Usług Finansowych to Oracle Claims, oprogramowanie do zarządzania przez Internet cyklem życia roszczenia ubezpieczeniowego i Financial Services Profitability Analytics - aplikacja dedykowana dla banków, umożliwiająca zastosowanie analizy danych do zarządzania działalnością i wydajnością. Specjalną, dedykowaną dla doradców finansowych edycję systemu CRM zaproponował też Siebel.

tekst: Agnieszka Fruba

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200