Oracle sięga po użytkowników Sybase

Nowe narzędzie ma pozwalać na migrację z Sybase do Oracle bez konieczności przepisywania przez użytkowników kodu źródłowego przenoszonych aplikacji.

Oracle planuje zaprezentować nowe narzędzia pozwalające na przenoszenie aplikacji napisanych dla SAP Sybase Adaptive Server Enterprise do flagowego systemu baz danych Oracle i maszyny Exadata - wskazuje na to tematyka nadchodzącej konferencji OpenWorld.

"Migracja baz danych innych dostawców do Oracle database z wykorzystaniem Oracle SQL Developer jest prostym procesem, ale co z kodem aplikacji, który musi zostać przepisany dla środowiska Oracle? Podczas tej sesji będzie można zapoznać się z nową ekscytującą technologią Oracle pozwalającą na proste wskazanie aplikacji Sybase, przeniesionej na Oracle bazy i uruchomienie tej aplikacji bez potrzeby ingerencji użytkownika w jej kod źródłowy".

Zobacz również:

  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO
  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl

W opisie czytamy dalej , że narzędzia Oracle mają również parsować i raportować fragmenty Sybase T-SQL wymagające tłumaczenia. Odpowiedni kod zostanie przetłumaczony i wprowadzony na etapie testowania i wgrywania łat, przed wprowadzeniem do środowiska produkcyjnego na Oracle Exadata.

Firma nie ujawniła, na ile technologia, która ma być zaprezentowana na OpenWorld będzie się różniła od narzędzi migracyjnych z Sybase na Oracle, które koncern już oferuje.

Strategia Oracle jest odpowiedzią na działania firmy SAP, która oferuje klientom korzystającym z jej systemu ERP na platformie bazodanowej Oracle, alternatywę w postaci Sybase Adaptive Server Enterprise (ASE).

Docelowo SAP planuje uczynić bazę in-memory HANA jako podstawową platfornę, ale namawia klientów do ASE i przełączenia się na nową technologię, gdy ta nabierze dojrzalości.

Oferowane przez Oracle rozwiązanie Exadata łączy serwery, sieć i pamięć masową z bazą Oracle i innym wyspecjaliozowanym oprogramowaniem. Od roku 2008 (kiedy została wprowadzona) koncern przekonuje klientów, że jest to optymalne rozwiązanie pozwalające na konsolidację aplikacji Oracle i osiągnięcie wyższej wydajności.

Sybase ASE nie jest jedyną baza danych, której użytkowników chce "podkupić" Oracle. Niedawno firma zaprezentowała narzędzie pozwalające na migrację z MS SQL do MySQL.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200