Oracle rozwija zarządzanie tożsamością

Oracle wprowadza w życie drugą fazę wieloletniego planu stworzenia zintegrowanego zestawu oprogramowania do zarządzania tożsamością, wykorzystującego elementy oprogramowania nabyte przed firmę w ciągu ostatnich dwóch lat.

Taki docelowy zestaw ma oferować przedsiębiorstwom wszystkie niezbędne elementy: od dobrze skonfigurowanej kontroli dostępu, po tożsamość sfederowaną.

W tym tygodniu firma udostępni Oracle Identity Manager 10g R3, oprogramowanie cyfrowej aprowizacji, które jest częścią zestawu Oracle Identity Management. Mechanizmy zgodności z obowiązującymi regulacjami prawnymi zawarte w tym wydaniu to oprogramowanie przejęte wraz z firmą Thor Technologies. Oprogramowanie do cyfrowego wyposażania użytkowników tworzy platformę udostępniania im zasobów w oparciu o ich role w organizacji a także wyniki audytu określające, komu i w jakim zakresie taki dostęp się należy.

Identity Manager R3 jest pierwszym z serii wydań oprogramowania, które mają być kontynuowane latem br., kiedy to firma uaktualni swoje oprogramowanie federacyjne (przejęte z firmami Phaos w roku 2004 i Oblix w roku 2005), oprogramowanie zarządzania dostępem (Oblix) i technologie katalogów wirtualnych (OctetString, rok 2005).

Doraźnym celem Oracle jest dostarczenie przyrostowych uaktualnień komponentów zestawu zarządzania tożsamością, ale celem ostatecznym jest połączenie wszystkich elementów tego oprogramowania w ramach wspólnej architektury.

Cel pełnej integracji ma być osiągnięty wraz z wydaniem w roku przyszłym Oracle Identity Management 11.

Oracle boryka się s tymi samymi problemami, co wielu innych dostawców, próbujących połączyć zbiór oprogramowania, uzyskany w wyniku przejęcia różnych firm, w jedną platformę zarządzania tożsamością. Podobną drogę wybrały m.in. BMC, CA, HP , IBM i Sun.

Jednym z elementów planu jest obsługa standardów. Jeszcze w tym roku Oracle doda do Identity Manager obsługę SAML 2.0, WS-Federation, Liberty Alliance Identity Federation Framework oraz Service Provisioning Markup Language 2.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200